single

Jak szybko znaleźć dobrą pracę?

Szukanie nowej pracy to ciężki orzech do zgryzienia. Często zmieniamy pracę ponieważ nie chcemy już pracować w miejscu, gdzie dotychczas otrzymywaliśmy wynagrodzenie. Możemy ją zmieniać także dlatego, że się przeprowadzamy lub wolimy pracować bliżej domu. W każdym z tych przypadków, nie jest to miłe doświadczenie. W tym artykule podpowiadamy jak szybko znaleźć dobrą pracę. 

Określ jakie warunki musi spełniać nowa praca 

Pierwszym krokiem, zanim jeszcze zaczniemy przeglądać ogłoszenia, jest odpowiedzenie sobie na pytanie jakie warunki musi spełniać nowa praca, abyś był z niej zadowolony. Pomyśl co dotychczas denerwowało Cię w miejscu pracy. Może miałeś za małą pensję? Może musiałeś robić nadgodziny, za które nie otrzymywałeś dodatkowego wynagrodzenia? Może chodziło o słabe połączenie komunikacyjne lub drogie dojazdy? Zapisz sobie, czego nie chcesz więcej widzieć w swoim życiu. To mogą być zupełne szczegóły. Jednak warto, abyś był ich świadom i więcej nie wchodził do tej samej rzeki. Chodzi o to, żebyś był zadowolony z nowego miejsca pracy, a zmianę traktował trochę jak świadomy awans. Pamiętaj żeby się nie poddawać. Pierwsza oferta pracy jaką zobaczysz nie będzie idealna, druga pewnie też nie. Ale po jakimś czasie znajdziesz wymarzoną pracę i w końcu będziesz spełniony i zadowolony. Codziennie wstając z uśmiechem i ekscytacją. 

Jak odpowiadać na ogłoszenia? 

Nie odpowiadaj w sposób automatyczny. To odrazu da się wyczuć. Poświęć chwilę czasu na to żeby sprawdzić daną firmę, poczytaj opinię o niej w internecie. Pamiętaj, aby przeglądając ogłoszenia cały czas mieć w głowie swoje "warunki" pracy. Nie odpowiadaj na ogłoszenia, które są poniżej Twoich standardów. Nie ma po co zawracać sobie głowy i zajmować czas pracodawcy. Zanim wyślesz maila ze zgłoszeniem sprawdź czy zawiera wszystkie informacje, o które zostałeś poproszony w ogłoszeniu. Przejrzyj jeszcze raz swoje CV, sprawdź czy nie ma w nim błędów, a wszystkie informacje są aktualne. Dopiero wtedy wciśnij enter i czekaj na pracę swoich marzeń. 

Szukasz pracy w Krakowie? Sprawdź oferty: https://pinbook.pl/praca/krakow