single

Kreator CV

Dobre CV to gwarancja znalezienia dobrej pracy. A dobre CV to takie, które spełnia kilka określonych reguł, o których często się zapomina podczas jego konstruowania. A przecież CV to pierwszy kontakt z, być może, naszym przyszłym pracodawcą. Dodatkowo to takie pierwsze wrażenie, które możemy zrobić – wiadomo więc, że musi być ono jak najlepsze. Co jednak musimy zrobić, żeby tego CV nie było wstydu wysłać?

Wszystko co musisz wiedzieć o CV

Po pierwsze – twoje CV musi mieć kilka najważniejszych elementów. To wykształcenie i doświadczenie, ale także szczegółowe dane o nas i do kontaktu, ale także znajomość języków, obsługi poszczególnych urządzeń i programów, a także krótka wzmianka o zainteresowaniach i odbytych kursach i szkoleniach. Dobrze byłoby, gdyby do swojego CV dołączyć odpowiednie zdjęcie – tego bardzo często wymagają pracodawcy.
Drugą ważną rzeczą jest to, aby miało jak najwięcej istotnych informacji odnośnie stanowiska, na które aplikujemy, ale jednocześnie by nie było przeładowane wiadomościami tak, aby nie dało się z tego wyłuskać tego, co jest do danej pracy najważniejsze. Rekruterzy muszą mieć prosto, spójnie, czytelnie – inaczej mogą nawet nie chcieć czytać tego CV.
Kolejną ważną sprawą jest to, aby w ogóle nie oszukiwać w swoim CV. To jest bardzo proste do sprawdzenia – co jest prawdą, a co nie. Pracodawca może bowiem poprosić, jeśli uda ci się dotrzeć na dzień próbny bo przejdziesz pozostałe etapy, o wykonanie jakiegoś zadania. Szkoda byłoby się na tym etapie położyć.
Kolejną ważną rzeczą, jeśli nie najważniejszą jest układ i wygląd naszego CV. Nie może być kolejną białą kartką, wypisaną w Wordzie, bo takich zgłoszeń rekruterzy mają na pęczki. Zainteresuj ich czymś. Jeśli nie umiesz stworzyć szablonu sam – skorzystaj z pomocy kreatora CV.

Więcej znajdziesz na Pinbook - nie tylko kreator, ale również radio, konwerter mp3 czy ciekawe artykuły, w których każdy znajdzie coś dla siebie.