single

Jak znaleźć zlecenia w Internecie?

Chcesz zacząć pracować na pełen etat przez Internet? A może chcesz sobie dorobić? Doradzimy Ci w jaki sposób możesz znaleźć zlecenia przez Internet. 

Wystaw ogłoszenie 

Wystawienie ogłoszenia ze swoją ofertą jest bardzo dobrym pomysłem, niestety mało skutecznym. Większość osób, które szukają jakiegoś specjalisty czeka raczej na zgłoszenia pod swoim ogłoszeniem, niż szuka pracowników samodzielnie. Dzieje się tak z powodu braku czasu. Jednak zawsze warto spróbować. W ogłoszeniu opisz czym się zajmujesz, jeśli masz to odeślij do swojego portfolio. Pamiętaj żeby podać adres swojej strony internetowej. Postaraj się napisać ogłoszenie przyjaznym językiem. 

Odpowiadaj na ogłoszenia innych 

W Internecie znajdziesz mnóstwo ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych. Wystarczy na nie odpowiedzieć. Zanim jednak to zrobisz zapoznaj się trochę z tą firmą. Wejdź na jej stronę internetową jeśli to możliwe. Sprawdź czym dokładnie się zajmują i czy wszystko Ci odpowiada. Następnie odpowiedź na ogłoszenie, przeczytaj je jednak dokładnie. Jeśli dana osoba prosi o zgłoszenia na maila, nie pisz w komentarzu "napisałem". To tylko zdenerwuje daną osobą. Nie odpowiadają na ogłoszenia metodą kopiuj wklej. Daj znać danej osobie, że zapoznałeś się z ich firmą i ogłoszeniem dokładnie. Odpowiedź na kilka ogłoszeń w ten sposób będzie bardziej efektywne niż odpowiadanie na kilkadziesiąt metodą kopiuj wklej. 

Dziel się darmowo wiedzą 

Najlepszą reklamą jest dzielenie się darmowo wiedzą za pośrednictwem bloga, czy kanału na YouTube. W ten sposób pokazujesz kim jesteś, jak działasz, jakie masz poglądy na różne sprawy oraz co potrafisz. To bardzo ważne w przypadku gdy nie masz pokaźnego portfolio. W ten sposób pracujesz także nad pozycjonowaniem swojej strony w Internecie, co jest bardzo ważne. Większość osób szuka informacji na dany temat w Internecie. Jeśli trafi na Twoją stronę i zobaczy, że umiesz coś zrobić i możesz to zrobić za niego może skorzystać z Twoich usług. W końcu delegowanie zadań to podstawowa zasada produktywności.