single

6 mitów na temat pracy w domu

Praca zdalna będzie wiązać się z elastycznością i pozwala nam łączyć służbowe zadania np. z opieka nad dzieckiem. Jednak taka praca to również ograniczenia i trudności. Zanim ktoś zdecyduje się przenieść pracę na grunt domowy warto sprawdzić jakie są fakty i mity związane z takim rozwiązaniem.

Jeśli kobieta zastanawia się jak dorobić na macierzyńskim, albo chce brać urlop wychowawczy bez utraty kontaktu z branżą. Właśnie w takiej sytuacji będzie można zdecydować się na pracę w domu. Taka forma zarabiania niekiedy budzi niepokój, szczególnie u osób, które nie miały z ty m styczności, szczególnie że w około tego narosło wiele mitów.

Oferty pracy zdalnej to zwykle oszustwo

Praca w domu to obecnie atrakcyjne rozwiązanie i coraz więcej firm na to się zgadza. Pojawiają się w sieci także różne ogłoszenia, które do takiej pracy zachęcają. Jeśli jednak ktoś obawia się, że nie otrzyma zarobionych pieniędzy a oferta będzie próbą wyciągnięcia wyłącznie danych to warto być bezpiecznym w trakcie nawiązywania współpracy. Na pewno trzeba sprawdzić czy dana firma rzeczywiście jest zarejestrowana i od kiedy. Warto w tym celu sprawdzić bazę przedsiębiorców CEIDG. Warto być także ostrożnym w przekazywaniu danych osobowych. Nie wysyłamy skinów dokumentów. Warto w różnych źródłach sprawdzić czy dana firma prowadzi nabór do pracy. Najlepiej porozmawiać z osobami, które tam pracowały, jeśli jest tam taka możliwość. Znajdź pracę na adconnect.pl/praca

Trzeba założyć firmę, żeby pracować zdalnie

To błędne przekonanie, ponieważ taką pracę można wykonywać na umowy cywilnoprawne, ale również na umowę o pracę w zależności od charakteru zatrudnienia. Nie trzeba koniecznie być przedsiębiorcą.

Wykonywanie takiej pracy wymaga inwestycji

To błąd, ponieważ jest tak, że niektóre firmy będą zatrudniać pracowników i zapewnią wszystkie niezbędne do pracy narzędzia, gdy przyjmuje się ofertę warto będzie o te wszystkie kwestie dopytać.

Jak pracować w domu

Praca zdalna gwarantuje swobodę

Niezależnie od tego czy pracuje się w domu czy w biurze trzeba wywiązać się z obowiązków, by mieć pieniądze. Jeśli są terminy to nie można np. nagle zdecydować się na to, że rezygnuje się z realizacji zadań.

Możesz pracować podczas spaceru z dzieckiem, wyjazdu itd.

Jeśli pracuje się zdalnie to czasami warto pomyśleć o zmianie środowiska. Możliwość samodzielnego wybierania miejsca oraz ustalania grafiku to na pewno zaleta takiej właśnie pracy. Przeświadczenie, że praca zdalna będzie wszędzie możliwa nie do końca będzie prawą. Wykonywanie takich zadań nie zawsze będzie przyjemne np. w momencie, gdy pojawi się blisko hałas, który utrudni skupienie się na pracy.

Praca w domu to rozwiązanie, które nie ma wad

Oczywiście, że taka praca to nie same plusy. Przede wszystkim to takie zatrudnienie, które wymaga rzeczywiście doskonałej organizacji oraz wyjątkowej motywacji. Praca taka może być niekiedy męcząca, ponieważ nie ma kontaktu z innymi pracownikami, większość czasu spędza się w takim samym otoczeniu, co dalej może być trudne szczególnie dla osób, które są towarzyskie i chętnie pracują w grupie.